Адзначаны лепшыя педагогі раёна

Молодежь

М. М. Рубацкі ўзнагароджвае Н. М. Матусевіч
М. М. Рубацкі ўзнагароджвае Н. М. Матусевіч

На педагагічнай нарадзе, якая прайшла 28 жніўня, Ганаровымі граматамі, падзякамі, грашовымі прэміямі і падарункамі былі адзначаны лепшыя работнікі ўстаноў адукацыі Шаркаўшчынскага раёна па выніках мінулага навучальнага года.
Ганаровай граматай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь узнагароджаны:
Людміла Палікарпаўна Сцяпанава — намеснік дырэктара СШ № 2 райцэнтра;
Ірына Іванаўна Васілеўская — выхавальнік ясляў-сада № 5 райцэнтра.
Граматай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь узнагароджана Святлана Міхайлаўна Лагун — настаўнік музыкі Германавіцкай СШ.
Ганаровымі граматамі ўпраўлення адукацыі аблвыканкама ўзнагароджаны:
Яўгеній Генадзьевіч Дулінец — дырэктар Станіславоўскай БШ;
Алена Мікалаеўна Калесніковіч — культарганізатар Цэнтра дзяцей і моладзі;
Ірына Рычардаўна Рымдзёнак — намеснік дырэктара Велікасельскай ДС-СШ;
Святлана Станіславаўна Татаровіч — настаўнік-дэфектолаг СШ № 2 райцэнтра;
Людміла Георгіеўна Маркевіч — дырэктар Германавіцкай СШ;
Ганаровымі граматамі райвыканкама ўзнагароджаны:
Аляксандр Генадзьевіч Магаліцкі — настаўнік інфарматыкі СШ № 1 райцэнтра;
Іна Пятроўна Забела — намеснік дырэктара СШ № 2 райцэнтра;
Віктар Анатольевіч Кажура — эканаміст цэнтралізаванай бухгалтэрыі аддзела адукацыі, спорту і турызму райвыканкама.
Падзякі старшыні райвыканкама ўручаны:
Марыне Станіславаўне Хахолка — настаўніку англійскай мовы СШ № 1 райцэнтра;
Вользе Анатольеўне Сініца — намесніку загадчыка ясляў-сада № 5 райцэнтра;
Маі Мікалаеўне Рубіс — настаўніку нямецкай мовы Станіславоўскай БШ;
Наталлі Ягораўне Жынь — настаўніку матэматыкі Стральцоўскай БШ;
Тамары Паўлаўне Кухто — настаўніку пачатковых класаў СШ № 2 райцэнтра;
Віктару Стэфанавічу Морхату — бібліятэкару Зоркаўскай БШ.
Ганаровай граматай раённага Савета дэпутатаў узнагароджана Анна Усцінаўна Ластаўка — настаўнік хіміі Лужкаўскай СШ.
Ганаровымі граматамі аддзела адукацыі, спорту і турызму райвыканкама ўзнагароджаны:
Вера Андрэеўна Рудак — настаўнік пачатковых класаў Стральцоўскай БШ;
Іван Іванавіч Юкша — настаўнік матэматыкі Германавіцкай СШ;
Іраіда Аляксандраўна Волкава — выхавальнік СШ № 2 райцэнтра;
Іна Іванаўна Салачонак — музычны кіраўнік ясляў-сада № 3 райцэнтра;
Вольга Фердынандаўна Шуман — настаўнік гісторыі Стральцоўскай БШ;
Ала Аляксандраўна Мартынюк — настаўнік-дэфектолаг СШ № 1 райцэнтра;
Таццяна Віктараўна Трубінова — настаўнік пачатковых класаў Більдзюжскай СШ;
Васілій Васільевіч Рымдзёнак — настаўнік беларускай мовы і літаратуры Велікасельскай ДС-СШ;
Раіса Сцяпанаўна Недзведзь — настаўнік англійскай мовы Лужкаўскай СШ;
Таццяна Валер’еўна Гембіцкая — педагог-арганізатар СШ № 1 райцэнтра;
Алена Рамуальдаўна Пятрова — настаўнік рускай мовы і літаратуры Іёдскай ДС-СШ;
Зоя Мілецьеўна Трус — настаўнік пачатковых класаў Радзюкоўскай БШ;
Вера Георгіеўна Лабуць — выхавальнік сацыяльна-педагагічнага цэнтра;
Жанна Здзіславаўна Ляшкевіч — загадчык Васюкоўскага дзіцячага сада;
Валянціна Браніславаўна Мароз — выхавальнік Лонскай ДС-ПШ;
Ала Генадзьеўна Кулеш — настаўнік рускай мовы і літаратуры Лужкаўскай СШ;
Таццяна Аркадзьеўна Дарашкевіч — выхавальнік Навасельскай ДС-ПШ;
Аксана Геогіеўна Пастушкова — галоўны спецыяліст сектара аховы дзяцінства аддзела адукацыі, спорту і турызму райвыканкама;
Таццяна Іосіфаўна Аблажэвіч — настаўнік пачатковых класаў Лужкаўскай СШ;
Наталля Міхайлаўна Матусевіч — тэхнолаг групы гаспадарчага абслугоўвання аддзела адукацыі, спорту і турызму райвыканкама.
Падрыхтаваў Сяргей РАЙЧОНАК.



Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *