Узнагароджаны калектывы і працаўнікі АПК, якія дасягнулі лепшых вынікаў у рабоце за 10 месяцаў 2018 года

Сельское хозяйство

Першы намеснік старшыні райвыканкама С. В. Струй узнагароджвае галоўнага заатэхніка ААТ “Буеўшчына” Н. А. Цітовіч
Першы намеснік старшыні райвыканкама С. В. Струй узнагароджвае галоўнага заатэхніка ААТ “Буеўшчына” Н. А. Цітовіч

За плённую працу, прафесіяналізм, асабісты ўклад у развіццё сельгасвытворчасці Падзяка міністра сельскай гаспадаркі і харчавання Рэспублікі Беларусь аб’яўлена дырэктару ААТ “Княж” Уладзіміру Пятровічу Буду.

За добрасумленную працу, актыўны ўдзел у грамадскім і прафсаюзным жыцці калектыву, уклад у развіццё аграпрамысловага комплексу Ганаровая грамата Віцебскай абласной арганізацыі прафсаюза работнікаў АПК уручана дырэктару ААТ “Ельня-Агра” Міхаілу Мікалаевічу Якімовічу.

За дасягненне лепшых вынікаў у земляробстве і жывёлагадоўлі ў 2018 годзе Ганаровымі граматамі райвыканкама і грашовымі прэміямі ўзнагароджаны:

ААТ “Ельня-Агра” (дырэктар М. М. Якімовіч), якое заняло першыя месцы па вытворчасці рапсу, і кармоў, другое месца па вытворчасці малака, трэцяе месца па вытворчасці мяса;

ААТ “Даватарскі” (намеснік дырэктара па сельскай гаспадарцы М. А. Атопкін), якое заняло другія месцы па вытворчасці зерня і рапсу;

ААТ “Княж” (дырэктар У. П. Буда), якое заняло трэцяе месца па вытворчасці малака;

КУВСП імя Маркава (намеснік дырэктара па сельскай гаспадарцы Ю. З. Лазарэц), якое заняло трэцяе месца па вытворчасці зерня;

ААТ “Агратэхсэрвіс” (намеснік дырэктара па сельскай гаспадарцы М. Б. Кавалёнак), якое заняло трэцяе месца па вытворчасці рапсу.

За дасягненне лепшых вынікаў на ўборцы зерневых і зернебабовых культур сярод экіпажаў камбайнераў:

першае месца — Ю. Г. Ардынскі з ААТ “Даватарскі”;

другое месца — А. М. Пасны з ААТ “Буеўшчына”;

трэцяе месца — С. А. Странчэўскі з КУВСП імя Маркава.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод вадзіцеляў, якія занялі прызавыя месцы на адвозцы зерня ад камбайнаў:

грузападымальнасць машын звыш 4,2 тоны — В. Г. Бортнік з ААТ “Жвіранка”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод механізатараў па нарыхтоўцы кармоў:

А. Н. Грыгаровіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, П. Г. Курэц з ААТ “Жвіранка”, М. А. Дарашчонак з ААТ “Даватарскі”, С. М. Кубліцкі з ААТ “Жвіранка”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод аператараў машыннага даення:

першае месца — Н. У. Бялова з ААТ “Даватарскі”;

другое месца — Т. М. Касарэўская з ААТ “Даватарскі”;

трэцяе месца — Т. Л. Каленцьева з ААТ “Даватарскі”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод аператараў па вырошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:

першае месца — В. Ф. Недзведзь з ААТ “Буеўшчына”;

другое месца — А. А. Сямёнава з ААТ “Агратэхсэрвіс”;

трэцяе месца — С. У. Курыловіч з ААТ “Даватарскі”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод аператараў па доглядзе за свінаматкамі і вырошчванні парасят да 2-месячнага ўзросту:

Т. М. Грыдзюшка — аператар філіяла “Свінакомплекс Гарадзец” ААТ “Полацкі КХП”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод аператараў па штучным асемяненні жывёлы:

В. Э. Хаданёнак з ААТ “Княж”.

За дасягненне лепшых вынікаў сярод загадчыкаў фермаў:

К. П. Бялевіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”.

За вялікі ўклад у развіццё сельгасвытворчасці і павышэнне яе эфектыўнасці:

І. І. Ермаловіч — загадчык мехмайстэрняў з ААТ “Даватарскі”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў на ўборцы зерневых:

Д. Д. Ясюкевіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, Д. А. Ліпскі з ААТ “Даватарскі”, П. К. Бездзель з ААТ “Жвіранка”, Ю. Ч. Урублеўскі з КУВСП “Гарадзец”.

За дасягненне высокіх вынікаў на адвозцы зерня ад камбайнаў:

В. Д. Ясюкевіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, П. М. Лалыка з ААТ “Даватарскі”, В. У. Красько з ААТ “Ельня-Агра”, М. В. Лабуць з ААТ “Даватарскі”, Д. В. Багамолаў з КУВСП “Гарадзец”, М. С. Протас з КУВСП імя Маркава.

За дасягненне высокіх вынікаў па нарыхтоўцы кармоў:

Я. Ю. Арэх з ААТ “Ельня-Агра”, С. І. Млечка з ААТ “Княж”, А. А. Каснікоўскі з КУВСП “Гарадзец”, Л. В. Курыловіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, А. У. Рабіза з ААТ “Агратэхсэрвіс”, І. І. Грайчонак з ААТ “Буеўшчына”, С.У. Грузд з ААТ “Даватарскі”, І. І. Шышковіч з ААТ “Ельня-Агра”, А. С. Падоба з ААТ “Буеўшчына”, С. В. Відун з КУВСП імя Маркава, М. С. Шук з ААТ “Агратэхсэрвіс”, А. І. Удобкін з ААТ “Ельня-Агра”, А. Д. Алексяёнак з ААТ “Буеўшчына”, В. В. Смірноў з ААТ “Даватарскі”, С. А. Завядзееў з КУВСП “Гарадзец”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў пры выкананні сельскагаспадарчых работ (вадзіцелі і механізатары):

А. К. Драбовіч з ААТ “Даватарскі”, В. А. Хаданёнак з ААТ “Княж”, А. У. Талапіла з ААТ “Ельня-Агра”, Т. В. Самуйла з КУВСП “Гарадзец”, С. В. Сакалоўскі з КУВСП імя Маркава, А. П. Катовіч з ААТ “Жвіранка”, В. С. Лаўрыновіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, А. Б. Крывашонак з ААТ “Даватарскі”, В. М. Якімовіч з ААТ “Ельня-Агра”, В. М. Сініца з ААТ “Агратэхсэрвіс”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў па вытворчасці малака:

А. П. Шышковіч з ААТ “Ельня-Агра”, А. П. Лабацэвіч з ААТ “Агратэхсэрвіс”, В. В. Курушка з ААТ “Буеўшчына”, А. А. Мухамора з ААТ “Княж”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў па вытворчасці мяса:

В. С. Ганебны з ААТ “Ельня-Агра”, В. П. Рубніковіч з ААТ “Княж”, А. Ф. Сцепулёнак з ААТ “Жвіранка”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў па аказанні паслуг сельскагаспадарчым арганізацыям:

Г. Ф. Палялейка — вадзіцель УП “Шаркаўшчынскае ПМС”.

За дасягненне высокіх паказчыкаў па перапрацоўцы сельскагаспадарчай прадукцыі:

А. В. Ластаўка — купажыст філіяла “Шаркаўшчынскі кансервавы завод” УП “Полацкая ўніверсальная база”, Т. У. Цітовіч — начальнік вытворчай лабараторыі філіяла “Шаркаўшчынскі кансервавы завод” УП “Полацкая ўніверсальная база”.

За дасягненне лепшых вынікаў у развіцці земляробства і жывёлагадоўлі Ганаровымі граматамі ўпраўлення па сельскай гаспадарцы і харчаванні райвыканкама і грашовымі прэміямі ўзнагароджаны:

М. М. Якімовіч — дырэктар ААТ “Ельня-Агра”, У. П. Буда — дырэктар ААТ “Княж”, А. І. Буда — дырэктар ААТ “Буеўшчына”, П. С. Ананька — намеснік дырэктара па сельскай гаспадарцы ААТ “Жвіранка”, В. В. Краснадубскі — дырэктар КУВСП “Гарадзец”, А. П. Шынкевіч — начальнік аддзела землеўпарадкавання райвыканкама, І. Г. Міхалёнак — начальнік аддзела арганізацыі сельгасвытворчасці ўпраўлення па сельскай гаспадарцы і харчаванні райвыканкама, В. Ф. Атрашкевіч — галоўны аграном ААТ “Буеўшчына”, П. В. Протас — галоўны аграном ААТ “Ельня-Агра”, І. Г. Язёнак — галоўны эканаміст ААТ “Ельня-Агра”, Н. А. Цітовіч — галоўны заатэхнік ААТ “Буеўшчына”, А. М. Заляціла — галоўны аграном ААТ “Жвіранка”, С. У. Балай — механізатар ААТ “Агратэхсэрвіс”, У. С. Падоба — механізатар ААТ “Буеўшчына”, Я. В. Максімаў — механізатар ААТ “Даватарскі”, І. А. Шэршэнь — вадзіцель ААТ “Агратэхсэрвіс”, В. Г. Булан — вадзіцель ААТ “Даватарскі”, Т. В. Спецыус — аператар па вырошчванні маладняку БРЖ ААТ “Агратэхсэрвіс”, А. В. Цыунчык — загадчыца фермы ААТ “Даватарскі”.

Падрыхтаваў Сяргей РАЙЧОНАК.



Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *